Eldoradó legendája társasjáték ismertető
A Magyar társasjátékdíj 2021. fődíjasa: Az Eldoradó Legendája társasjáték bemutatása
A Magyar Társasjátékdíj 2021.-es fődíjazottja:
Reiner Knizia: Az Eldorádó legendája társasjáték
A szerző neve társasjátékberkekben már régóta ismert, a német nemzetiségű, egyébként polgári foglalkozására nézve pénzügyi, banki szakember jónéhány sikeres társasjátékot írt már szinte minden korosztálynak: az Axio, a My City, a Kolosszus aréna, a Beowulf, a Qin, a Yangtze a mai napig keresett játékok.
Az Eldoradó legendáját 2017.-ben írta, tervezte, azóta a játékot számos díjra jelölték:
- 2019 Gioco dell’Anno Winner
- 2019 Juego del Año Winner
- 2020 Gra Roku Family Game of the Year Winner
- 2017 Spiel des Jahres Nominee
- 2017 Meeples' Choice Nominee
- 2017 Board Game Quest Awards Best Family Game Nominee
- 2017 Golden Geek Best Family Board Game Nominee
A játék a dél-amerikai dzsungelek,indián bennszülöttek által épített rejtélyes városok, és az Indiana Jones filmek kincskeresős hangulatát idézi meg.
A mechanizmusát tekintve egy versengős, pakliépítős, a moduláris táblán lépegetős játék. A célunk, hogy a dzsungeleken, folyókon, szavannán, tavakon, kősivatagon átvezetve főhősünket elérjük az Aranyvárost. Minden résztvevő 1 vagy 2 kalandort irányít, attól függően, hogy hányan játszanak.
Kezdetben minden játékos ugyanazt a 8 kártyát kapja, majd minden körben 4 kártyát húzhatnak ezek mellé, amellyekkel a következő akciókat végezhetik:
- mozoghatnak a térképen
- más kártyákat vehetnek
- egyedi értékeket tartalmaznak, pl: új lapot húzhat fel.
A játékosnak két akcióra van lehetősége, mikor sorra kerül. Első: egy lépés, amihez fel kell használni egy kártyát vagy kártyákat. Megadott színű kártyát a megegyező színű terepen használhatja fel. Második lehetőség a kártyák eldobása, amiért cserébe új lapokat vásárolhat, amiket majd a későbbiekben használ fel. Fontos tudni, hogy egy kártyával csak egyféle akció végezhető, amivel már lépett a játékos azzal már nem vásárolhat. A játék moduláris táblán zajlik a nyolcszög formájú lapocskákat kell elhelyezni tetszés szerint, bárhogy elforgatva. Ezek a lapocskák ráadásul kétoldalasak, így bővítve a lehetőségeket. A szerző 7 térképmintát mellékelt a leírásban, de mindenki olyan pályát épít, amilyet csak akar. Ennek köszönhetően az újrajátszási lehetőségek száma szinte végtelen..
A játékot az nyeri,aki elsőként beér az aranyvárosba.Nincsenek játék közbeni győzelmi pontok, vagy egyéb értékelések, ez versengős játék, amelyben minden az időzítésen múlik. A kártyákkal kell variálnunk úgy, hogy a legkevesebb lépéssel érjünk be a hőn áhított Aranyvárosba.
Amiért nagyon ajánljuk ezt a társasjátékot:
- akár 8 éves gyerekekkel is játszható, mivel a játékszabályokat már ez a korosztály is simán megérti
- a visszajelzések alapján akár tetszőleges játékosszámmal is működik ( a kiadó ajánlása:2-4 fő)
- remek a hangulata, a játékelemek ábrzolásának köszönhetően
- újrajátszhatóság: a kétoldalú lapocskákkal variálva tetszőleges térképet alkothatunk.